Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa 1c we współpracy z biblioteką szkolną realizowała kolejne zadania zgodne z kwietniowymi  wytycznymi.

Na początku kwietnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji podczas zajęć przeczytaliśmy baśń Andersena ,,Brzydkie Kaczątko’’.

Kolejne zrealizowane zadanie to oglądanie atlasu ptaków i odszukanie w nim, jakie gatunki wracają do nas z ciepłych krajów.

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Tego dnia uczniowie przyszli do biblioteki ze swoimi kocami, aby wysłuchać treści książki o przyrodzie.

Przeprowadzone zajęcia bardzo podobały się małym czytelnikom.

Program prowadzony jest pod kierunkiem Karoliny Tryniszewskiej – nauczycielki biblioteki szkolnej i wychowawczyni klasy 1c Małgorzaty Szarwackiej.