Mali ogrodnicy w świetlicy

Na zajęciach świetlicowych poznajemy przyrodę w praktyce. Wiosna to czas budzącej się do życia przyrody, a w ogródkach to czas wysiewów. Nasi mali ogrodnicy rozpoczęli zajęcia od wiosennej gimnastyki a następnie wysłuchali opowiadania o rosnącej malwie oraz poznali etapy wzrostu roślin. Po teorii przystąpiliśmy do pracy.

Najpierw wypełniliśmy ziemią papierowe wytłoczki po jajkach, a potem wysialiśmy nasiona różnych kwiatków: bratków, malw, astrów, goździków, aksamitek. Podczas pracy rozmawialiśmy o kwiatach, zasadach ich siania i pielęgnacji. Uczniowie codziennie podlewają swoje nasionka i obserwują jak zamienią się w maleńkie roślinki. Kiedy podrosną dzieci zabiorą swoje kwiaty do domu, aby posadzić je w swoich ogródkach i domowych doniczkach.